YÜZÜKLERİN EFENDİSİ SATRANÇ SETİ

Eaglemoss İngiliz bir yayım evi. Genellikle büyük hayran kitlelerine sahip film veya çizgi film temalı dergiler piyasaya sürüyor. Tabii dergiden çok dergiyle birlikte gelen  koleksiyonluk figürler film veya çizgi film hayranlarının  ilgisini çekiyor. Türkiyede koleksiyon dergiciliği zayıf olduğundan maalesef bu yayım evi Türkiye’de pek aktif değil. Dolayısıyla şimdi bahsedeceğimiz ürüne ulaşmak pekte kolay değil. Fakat bir klişe ile söyleyecek olursak globalleşen dünya ve koleksiyoncuların sınır tanımaz iradeleri ile hiçbir şey imkansız değil. (Yeterki paranız olsun)100_3509

Eaglemoss firmasının nadide ürünlerinden biride yüzüklerin efendisi satranç seti . Tolkien bu kitapları yazarken bu denli bir şöhret ve kitaplarından çıkıp dünyayı bu denli saran karakterler serisi bekledi mi bilinmez ama şunu söylemek gerekir ki yüzüklerin efendisi sinema tarihinin kült filmleri arasına girmeyi başardı.Picture033 Dünyada belirli bir popülarite çıtasını aşan herşeyde olduğu gibi  yüzüklerin efendisi ile ilgili sayfalarca yorum , milyonlarca t-shirt , yüzlerce oyun ve websitesi yapıldı. Fakat eaglemoss dünyada şöhreti yakalamış bu karakterle dolu filme bir koleksiyoncu bakış açısıyla yaklaşıp  hiçbir üreticinin aklına gelmeyeni yapmış. Yüzüklerin efendisi satranç seti.

100_3514

Evet yüzüklerin efendisi satranç seti  filmin  planlar ve stratejilerle dolu temasına uygun ve filmin  bir şeye (yüzük) ulaşmayı amaçlayan mantığına tam oturan bir konsept . Dergi ülkemizde de piyasaya çıksaydı herhafta  Aragorn,Gandalf ,Arwen,Legolas,Faramir,Eowyn , Orc Lieutenant,Grima ve daha birçok yüzüklerin efendisi karakterini  birer birer  toplayıp yüzüklerin efendisi satranç setinize yerleştirebilecektiniz. Üstelik bu mükemmel karakterlerle şahane bir satranç zevki sizi bekliyor olacaktı. Neyse umarız bazen eski dergileri tekrar piyasaya sunarak hayranlarını sevindiren eaglemoss Türkiye’ye açılarak yüzüklerin efendisi ile satranç oynama zevkini sevenlerine tattırır.r9xZln_EGmk

 

Bu arada söylemeden bitirmeyelim yüzüklerin efendisi satranç seti koleksiyonu  filmin yeni serileri çıktıkça yeni karakterler eklenerek 41aragornwhiteking kez piyasaya sürüldü. Her seriye yeni karakterler eklensede bazı karakterleri yeni serilerle tekrarlanarak küçük değişikliklerle piyasaya sürüldü .Kalaydan yapılan ürünler çok sağlam ve genel olarak bakıldığında yeni serilerin detay gerektiren noktalarda daha başarılı olduğunu söylemek mümkün.  Bu konuyla ilgili detaylı bir yazıyı aşağıdaki linkte bulabilirsiniz. Bir yüzüklerin efendisi hayranından derinlemesine  yüzüklerin efendisi satranç seti koleksiyonunu anlatan ve  analiz eden bir yazı olmuş.

 

Satranç Seti ile İlgili detaylı yazıyı okumak için tıklayın

 

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Privacy Preference Center

Strictly Necessary

These cookies are essential for websites built on Wordpress to perform their basic functions. These include those required to allow registered users to authenticate and perform account related functions.

wordpress_test_cookie, wordpress_{hash}, wordpress_logged_in_{hash}, wp-settings-{user_id}, wp_sharing_{id}

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?