YILIN OYUNCAKLARI 2016

YILIN OYUNCAKLARI 2016

Toy of the year (yılın oyuncakları) aslında oyuncak endüstrisinin Oscarı . Sponsorluğu Amerikan Oyuncak  Endüstrisi tarafından yapılan ve  perakendecilerden ,blog yazarlarına kadar büyük bir katılımla gerçekleştirilen  bu organizasyonu herhalde oyuncak endüstrisinin bir bakıma Oskar organizasyonu olarak görmek pekte yanlış olmayacaktır. 2015 yılında Amerika’da 16.cısı düzenlenen yılın oyuncakları organizasyonu farklı kategorilerde oyuncak dünyasının öne çıkanlarına ödüller verdi. 2015 yılıyla karşılaştırıldığında  öne çıkan tek fark yılın oyuncağı ve ailelerin seçimi  kategorilerin kaldırılmış olması.Herhalde organizatörler  organizasyonun ismini taşıyan bir kategorinin ve ailelerin seçimi kategorisinin diğerlerlerini gölgede bıraktığı ve  diğer kategorilere ilgiyi azalttığını düşündüler..  Bakalım farklı kategorilerde hangi oyuncaklar  ipi göğüslemiş.

KAZANAN OYUNCAKLARA TIKLAYARAK AKORDİYON MENÜLERİMİZİ AÇIP DETAYLI BİLGİ ALABİLİRSİNİZ.

1-)YILIN AKTİVİTE OYUNCAĞI

1-)YILIN AKTİVİTE OYUNCAĞI

BUNCHEMKAZANAN: BUNCHEMS ( Spin Master Corp.)

Bunchem ler yumuşak ve parlak renkli birbirine yapışan sihirli topçuklar. Bu topçuklara bastırarak şekil verebiliyorsunuz .Bu şirin topçuklar sayesinde çocukların yaratıcılıkları sınır tanımıyor.

OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN. (İNGİLİZCE)  

2-)YILIN ERKEK OYUNCAĞI

2-)YILIN ERKEK OYUNCAĞI

LEGO FORCE AWAKENSKAZANAN: LEGO Star Wars: The Force Awakens Millenium Falcon ( LEGO Group)

Erkek çocuklarının ilgisini her daim çekmeyi başarabilen uzay gemisi oyuncakları legonun yıldız savaşları serisi bu yıl birincilik ipini göğüslemeyi başardı. Oldukça geniş özellikleri olan Star Wars Millenium Falcon şık tasarımı ,demonte edilebilen kokpiti ve daha bir çok özelliği ile keşfedilmeyi bekliyor.

OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (Maalesef İngilizce) 

3-)YILIN KIZ OYUNCAĞI

3-)YILIN KIZ OYUNCAĞI

icecreamKAZANAN : SHOPKİNS CİCİBİCİLER DONDURMA ARABASI (Moose)

2015 yılında bu ödülü alan Shopkins Cicibiciler, bu yıl da bu ödülü başkasına devredecek gibi gözükmüyordu ve beklenen oldu. Cicibiciler dondurma arabası ile bu yılda kızların sevgili bebek oyuncaklarının tahtının sallandığı mesajını vermeye devam etti. Cicibiciler Shopkinsin bu kadar interaktif adayın arasından bu ödüle uzanabilmesi ise herzaman başarıya giden yolun çokta komplike olmayacağını bize gösterdi.Cicibici dondurma arabasına dair bir kaç şey söylemek gerekirse ilk söylenmesi gereken arabanın cicibiciler gibi rengarenk ve oldukça güzer tasarlanmış olduğu olur. Paketten çıkan şemsiye ve 2 özel cicibici shopkins ile çocuklar bu yaz serinleyeceğe benziyorlar.

OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.

4-)YILIN İNTERNET BAĞLANTILI OYUNCAĞI

4-)YILIN İNTERNET BAĞLANTILI OYUNCAĞI

InfinityKAZANAN: Disney Infinity 3.0 Edition ( Disney)

Disney infinity 3.0 edition 2014 yılının en çok satan konsol oyunu olan yıldız savaşları serisini bu sete dahil ederek Disneyin ,Disney pixarın ve yıldız savaşlarının karakterlerininde içinde bulunduğu oldukça eğlenceli bir prodüksüyon ortaya koymuş.Tamamıyla büyüleyİcİ oyun tecrübesi ile Disney infinity çocuklarınn ellerinden düşüremeyecekleri bir oyuncağa dönüşmüş.Oyuncak ile ilgili daha fazla bilgi için tanıtımı izle Buraya basarak oyunun nasıl oynandığını izleyebilirsiniz

5-)YILIN EĞİTİCİ OYUNCAĞI

5-)YILIN EĞİTİCİ OYUNCAĞI

vex-robotic-arm_1

KAZANAN: VEX Robotics Robotic Arm ( HEXBUG)

VEX Robotics Robot Kolu fabrikalarda karşılacabileceğiniz çok fonksiyonlu robot kolun minyatür halini size sunuyor. Güçlü motoru ve 360 derece dönen bu Vex Robot Kolu ile objeleri kaldırıp bir yerlere koyabiliyorsunuz.Endüstri dünyasından esinlenerek yapılmış bu ürünle robotics dünyasının kapısını açıp mekanik sistemlerle çocuk yaşta tanışıyor ve mühendisliğin temellerini öğreniyorsunuz.Ayrıca Bu setin parçalarını kullanarak akrep ve helikopterde yapabiliyorsunuz.

OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN.(İNGİLİZCE)

6-)YILIN KONSOL VEYA MASAÜSTÜ OYUNU

6-)YILIN KONSOL VEYA MASAÜSTÜ OYUNU

PIE FACE(Bu kategoride aileler tarafından çocuklar zarar verdiği düşünülen ürünler yer alamıyor) KAZANAN – PIE FACE GAME ( Hasbro) Oyuncak sektörünün önde gelen üreticilerinden Hasbro firmasının yaptığı kremalı yüz (PIE FACE) oldukça fazla kahkaha ve gürültüye sebeb olacağa benziyor. Oyuncağın koluna yükledikten sonra  sıra ile karşısına geçen ve gerilen kolun kimin yüzünü kremaya bulayacağını heyecanla bekleyen çocukların gürültü ve kahkaya boğulmaması imkansız gibi.!

OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN  

7-)YILIN BEBEK OYUNCAĞI

7-)YILIN BEBEK OYUNCAĞI

BRIGHT BEATS KAZANAN: Bright Beats Dance & Move BeatBo ( Fisher-Price)

1-3 yaş arası çocuklara hitap eden en iyi oyuncak.

Fisher-Price ın yeni ürünü BeatBo bebekleri yerinden oynatacak, dans ettirecek ve şarkılar söylettirecek. Mükemmel ve rengarenk LED ekranı ile bebeklerin BeatBo yu görür görmez hareket ettiğine şahit olacaksınız.Bu interaktif oyuncağın 3 modu var: Dans modu , Öğrenme&Oyunlar modu ve Şarkı kayıt modu. . Herne kadar uzmanlar bu kategoride birinciliğe BeatBo yu layık görselerde zoyuncak olarak eğer türkiyeye uygun versiyonu çıkarsa bu kategorinin bir diğer adayı olan Elmo yada yakından bakmayı tavsiye ederiz. OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (İNGİLİZCE) 

8-)YILIN YENİLİKÇİ OYUNCAĞI

8-)YILIN YENİLİKÇİ OYUNCAĞI

MECCANOIDKAZANAN: Meccanoid G15 ( Spin Master )

Meccanoid I toplayıp bir araya getirdiğinizde kendinize bir arkadaş ürettiğinizi anlıyorsunuz. 600 parçanın birleştirilmesi ile sizin tarafınızdan inşa edilen G15 sizin …… cm boyundaki akıl dolun eniyi arkadaşınız oluyor.Mükemmel ses tanımlama fonksiyonu ve binden fazla farklı ifade ,yorum ve zeki cevap verebilmesi onu oyun oynayıp şakalaşabileceğiniz bir robota dönüştürüyor.

OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (İNGİLİZCE)

9-)YILIN AÇIK ALAN OYUNCAĞI

9-)YILIN AÇIK ALAN OYUNCAĞI

GFD-Fury_Action RAZORKAZANAN: Razor GFD Fury ( Razor USA)

Go kart stili bir arabayı satın alınabilir hale getiren Razor firması saatte 12 hızla gidebilen GFD Fury adlı modeli ile sokaklara yeni bir heyacan getirmeyi vaad ediyor.Kalkarken çıkartığı kıvılcım yağmuru ve attığı spinlerle jurileri etkilediği kadar Türkiye’de ki ebeveynleride etkilemeli ki 350 dolar civarında ki bu etkileyici arabayı çocuklarına alsınlar.OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (İNGİLİZCE)

10-)YILIN OKUL ÖNCESİ OYUNCAĞI

10-)YILIN OKUL ÖNCESİ OYUNCAĞI

MC STUFFKAZANAN: Doc McStuffins Pet Vet Checkup Merkezi ( Just Play ) Mcstuffins ev hayvanları veteriner check up merkezinde çocuklarınız kendilerini adeta bir veterinerin odasında hayvanları muayene ederken hissedecek.Ses efektleri ve ışıkları ile birlikte bu merkezde çocuklar x ray aleti ,tartı,banyo,stetoskop ve daha fazlasının bulunduğu 25 veteriner aksesuarına sahip olabilecekler. Türkiyede doktor Dotie olarakta bilinen bu disney karakterinin sevenleri bu rengarenk oyuncakla oynamaktan sınırsız zevk alacaklardır.OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (İNGİLİZCE

11-)YILIN ÖZEL ÖDÜLÜ

11-)YILIN ÖZEL ÖDÜLÜ

TUMBLE TRAXKAZANAN: Magnetic Marble Run ( Learning Resources)

Kısa uzun ve dalgalı parçacıkları mıknatısı sayesinde buzdolabına veya metalik başka bir yüzeye yapıştırarak çocukların yaratıcılıklarını geliştirmelerini amaçlayan Tumble Trax bu yılın özel ödülüne layık görüldü.Setle birlikte gelen kartların üzerindeki aktiviteleri geçirebileceğiniz parçacıklar biraz mühendislik kabiliyetini geliştirmeyide amaçlamış.Gerçektende bu oyuncağı neyin özel yaptığı ve nasıl bu ödüle layık görüldüğünü anlamasakta vardır bir hikmeti deyip geçiyoruz.OYUNCAK TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN (İNGİLİZCE)

 

BİRDE BUNLARA BAKIN.

YILIN OYUNCAKLARI TOTY 2015

                              …