Anasayfa / Sankt Peterburg Gezi Rehberi / Rusya Tarihi / Rusya Tarihi Özet – Rusya Tarihine Özet Bir Bakış

Rusya Tarihi Özet – Rusya Tarihine Özet Bir Bakış

Rusya Tarihi Özet Derlemesi

Rusyayı ve Petersburg’u ziyaret için yola çıkmışsanız ve tarih profösörü yada öğretmeni değilseniz işiniz biraz zor. Tabiikide tarih ve kültüre doymuş bu ülke ve şehirde kendinizi bir bilgi bombardımanı altında bulup şaşkına dönebilirsiniz. Farklı isim ve olaylar çok kısa zaman içerisinde sizde büyük bir kafa karışıklığı oluşturabilir. Bu yüzden sizler için Rusya Tarihi Özet adlı bölümü hazırlamaya karar verdik. Detaylarda  kaybolmadan sadece ana hatları ile kuş bakışı Rusya tarihine dair bir bilgi sahip olmanız hedefimiz. tarih ve kültürü harmanlayıp kanıksamanızı kolaylaştıracak bir bölümü olmasını amaçlıyoruz.

Bu yüzden Rusya tarihi özet bölümde antik ve orta çağ’ı oldukça hızlı geçip Çarlık Rusyası ve Petersburg’un kuruluşuna gelicez.  Romanov Hanedan’ı Deli Petro ve 2.Ekaterina gibi önde gelen isimlere birer özel sayfa açarak onların Rusya tarihine ve Peterburg şehrinin gelişimine nasıl katkıda bulunduğunu değerlendireceğiz. Şunu söylemek gerekir ki özellikle Petersburg ile ilgili bölümde oldukça sade ve anlaşılır olmaya çalışıcaz. Akademik dil ve detaylar değil şehrin daha iyi anlaşılıp kavranabilmesi asıl amacımızdır. Ümid ediyoruz Bu sayfa ile Rusya’nın tarihi dokusunu anlamanıza yardımcı olabiliriz.

 

Ortaçağ Rus Tarihi – Orta Çağ’da Rusya

Petersburg Ana Sayfamıza geçmek için aşağıdaki linke basınız.

Sankt Peterburg Gezi Rehberi – St.Petersburg Gezi Rehberi

BİRDE BUNLARA BAKIN.

Kunstkamera Müzesi – KuntsKamara Müzesi

Kunstkamera müzesi kuzeyin başkenti St. Petersburg’un ve Rusya’nın en eski müzelerinden biridir. Petro’nun emri ile …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Privacy Preference Center

Strictly Necessary

These cookies are essential for websites built on Wordpress to perform their basic functions. These include those required to allow registered users to authenticate and perform account related functions.

wordpress_test_cookie, wordpress_{hash}, wordpress_logged_in_{hash}, wp-settings-{user_id}, wp_sharing_{id}

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?