Prenses Elena Karakterleri – Prenses Elena ve Arkadaşları

PRENSES ELENA KARAKTERLERİ

Disney uzun bir aradan sonra  yeni bir animasyon çizgi filmi  ile çocuk ve gençlere  merhaba dedi. Prenses elena . Türkiye’de her ne kadar  daha yeni gösterime girmiş olsada daha önceki tüm Disney çizgi filmleri gibi  büyük bir başarı yakalayacağa benziyor. Daha gösterime girmesinden çok kısa bir süre sonra büyük ilgi çeken Prenses Elena’nın  büyülü dünyası ve Avalor’un ilginç Krallığına dair birkaç önemli bilgiyi sizlerle paylaşalım istedik.  Bugün menümüzde  Prenses Elena Karakterleri var. Haydi bir göz atalım.

PRENSES ELENA

Elena, Disney’in en yeni prensesi. 16 yaşında . Çeşitli Latin ve Hispanik kültürlerinden esintiler uyandıran bu karakter , büyüleyici bir masal krallığı olan Avalor’un yeni varisi. Fakat maalesef  Kraliçe olabilmek için yeterince yaşlanıncaya kadar beklemek zorunda. Ve genel olarak bakıldığında Elena’nın bütün maceraları Kraliçe olmak için gerekli tecrübeyi kazanması etrafında örgüleniyor. Elena  gitar çalmayı ve eskrim sporunu çok seviyor.
 

İSABEL

İsabel, Elena’nın kız kardeşidir. Elena onu kurtarana kadar bir resimde esir tutulur. Prenses Isabel çok yaratıcı ve icat etmeyi seven, mutlu  bir kızdır. Ayrıca kızkardeşi  prenses Elena ile  vakit geçirmek en sevdiği aktivitedir . Ayrıca Sofya gibi, araştırma yapmayı çok seviyor ve okuduğu kitaplardan öğrendiklerini hayatında uygulamaya çalışıyor.

NAOMİ

Naomi, Avalor Şehrine gelen ve çıkan tüm ticaret gemilerinin sorumlusu olan liman amirinin kızıdır. Elena’nın en yakın arkadaşı olur ve Naomi’nin akıl dolu tavsiyeleri Elena’ya doğru karar verebilmesine çok yardımcı olur. Bu nedenle Elena’ya kraliyet konularında danışmanlık yapar . Ve aynı sebepten dolayı Naomi kraliyet kararlarını onaylayan Büyük Konsey’in bir üyesidir.

GABE

Gabriel Nuñez veya Gabe, Elena ve Isabel’i korumaktan sorumlu olan Kraliyet Muhafızlarından biridir.
MATEO

Mateo’da Elena’nın en iyi arkadaşlarından biridir. Elena onu  Avalor’un Kraliyet Sihirbazı olarak görevlendirir.

 

SKYLAR

Skylar, Elena’ya, krallığını nasıl yöneteceğini öğrenirken yolculuğunda yardımcı olan hızlı büyülü bir uçan yaratıktır (jakine olarak adlandırılır). Jakineler , hem jaguar, hem de uçan yerli Latin Amerika hayvanlarından esinlenerek üretilmiştir.

MİGS

Migs Skylar’ın en iyi arkadaşıdır. Oldukça fazla seyahat ettiğinden çok bilgili ve sağduyu sahibi bir karakterdir.

 

LUNA

Luna, grubun en gözüpek jakinesidir.Ve Aynı zamanda Skylar’ın kuzenidir. Elena, krallığını nasıl yöneteceğini öğrendiğinirken, Elena’nın yolculuğundaki bir sonraki maceraya her zaman hazır.

FRANCESCO

Francisco Elena’nın dedesidir. Francisco ailesini seven ve Avalor Krallığı’nın kanun ve geleneklerine saygı duyan çok akıllı bir adamdır. Hikaye anlatma konusunda tam bir ustadır. Çoğu kez Elena’ya bu bana bir hikayeyi  hatırlattı  diyerek hikayelerini anlatmaya başlar. Francisco kraliyet kararlarını onaylayan Büyük Konsey’in bir üyesidir.LUİSA

Luisa prenses Elena’nın Babaannesidir. Luisa, Elena’nın da  işaret ettiği gibi, her zaman olaylara iyi tarafından bakabilen  iyimser bir kişidir. Bununla birlikte, ayrıntılara çok keskin bir dikkat göstermesi ile tanınır. Ayrıca mükemmel bir aşçı olduğu herkes tarafından kabul edilmiştir. Luisa Francisco kraliyet kararlarını onaylayan Büyük Konsey’in bir üyesidir. Prenses Elena karakterleri arasında en açık görüşlü olan karakter olduğunu söyleyebiliriz.

ESTEBAN

Esteban Elena’nın kuzenidir. Yönetmeye ciddi bir iştiyak ve isteği olduğundan Elena’nın Avalon krallığını yönetemeyeceğini düşünür.  Nezaket kurallarını bilir ve oldukça bilgilidir.  Prenses elena karakterleri arasında en çok emir verip iş dağıtmayı seven karakterdir. Esteban kraliyet kararlarını onaylayan Büyük Konsey’in bir üyesidir.

 

ARMANDO

Armando Avalor Kraliyet sarayı şefi. Endişeli bir kişidir ve işleri hızlı bir şekilde yapmak ister. Bu onu kraliyet görevleri konusunda biraz yavaş davranan Prenses Elena ile biraz çatıştıracaktır. Armando Avalor efsaneleri  hakkında çok ciddi bilgiye sahiptir. ve Elena’ya göre çok iyi bir hikaye anlatıcısıdır.

 

 

BİRDE BUNLARA BAKIN.

Prenses Elena Şovları – Prenses Elena Disneyland

Prenses Elena Şovları Genç Prenses Elena büyülü krallığı Avalor’u kötü bir büyücüden kurtardıktan sonra taçlı …