Prenses Elena Disney – Prenses Elena’nın Hikayesi

Prenses Elena

Disney tarihinde ilk defa bir latin karakterle animasyon severlerin karşısına çıkacağını haziran 2016 da açıklamıştı. Ve çok geçmeden en az prenses Sofia kadar ses getirmesi beklenenen animasyon dizisi disney kanalından çocuklara merhaba demeye başlamıştı. Aralık 2016 yılında ise  disney Türkiye’de türkçe olarak çocukların ilgisini çekmeye başladı. Elana’dan bahsetmeden önce  şunu söylemek gerekir ki oyuncak dünyasında da prenses elana bebekleri Prenses sofia’nın tahtını ele geçirebileceğe benziyor. Nedeni ise Sofia küçük yaştaki oyuncak severlere hitab ederken prenses elena oyuncağının daha geniş bir kitleye hitap edebilme potansiyeli. Bunun sebebi ise  Prenses Elena’nın  16 yaşında olması  (aslında Sofia’nın kolyesinde 41 yıl tutsak kaldığından 57 yaşında) denebilir.Elena’nın  Hikayesi

Elena ve Sofia arasında nasıl bir bağlantı var. Yada neden Sofia ve Elena isimleri beraber anılıyor derseniz . Aslında zor bir soru sormuş olursunuz . ÇünküElena’nın hikayesi tamamıyla ve detayı ile animasyon dizilerinin başlangıcından bu yana 6 ay geçmiş olsada detaylı olarak anlatılılmamış. Bildiklerimiz ise şunlar

    • Elena  Sofia’nın kolyesinde 41 yıl tutsak kaldıktan sonra özgürlüğüne kavuşup memleketi olan krallığı büyüvü cadının elinden kurtarır. Shruki adlı  cadı aslında onu kolyeye hapseden ve Avalonu işgal edip Elana’nın annesini ve babasını öldüren kraldır.
    • Prenses olduktan sonra ise artık krallığa nasıl liderlik edeceğini öğrenmesi gereklidir. Ve ana tema onun liderlik yolunda yaşadığı maceralar ve öğrendiği derslerin etrafında örgülenmiştir.
    • Kız kardeşi İsabella dedesi Francisco ve babaannesi Luisa  Prenses Elana’nın en büyük destekçileridir.
  • Elena  fiziksel olarak 16 yaşında olduğu için (Avalor kolyesinde  41 yıl kaldığında aslında 57 yaşında), dedesi Francisco ve büyük kuzenii Esteban ve bir grup arkadaştan oluşan  Büyük Konseyin rehberliğine uymalıdır.
  • Prenses Elena Sofya’nın kolyesinden nasıl çıkıyor hala bilinmiyor.
  • Fakat bildiğimiz şu ki kolyeyi Elana’nın annesi ona 15 yaşında iken veriyor. O zaman kırmızı olan Kolye Cadı Shruki’nin Prenses Elena’yı kolyeye hapsetmesiyle Mor renk alıyor.
  • Kolyenin Sofya’nın babaannesine nasıl ulaştığı bilinmiyor. Fakat bilinen şu ki Sofia’nın babaannesi kolyeyi Sofya’nın teyzesi Tilly’e hediye eder. Tilly teyze’de Sofia’ya hediye eder.

Prenses Elena’ya dair bir değerlendirme yapmamız gerekirse ilk başta söylediğimizie tekrar etmek doğru olur. Disney karakterleri her daim dünya’da takdir  görmüş ve  çocuklar tarafından sevilmiştir. Fakat Sofia her ne kadar başarılı bir konu ve  karakterler öocuklara hitap etsede etki alana sadece 2-7 yaş arası çocuklar olabildi. Hikayesi ve karakterinin yaşı sebebiyle Prenses Elana daha geniş bir kitleyi büyüleyecek ve çocukların oyuncaklarını almak için sabırsızlıkla para biriktirecekleri bir kahramana döneceğini düşünüyoruz.

 

Prenses Elena ‘ da öne çıkan karakterleri yakından tanımak için tıklayın.

PRENSES ELENA

Prenses Elenanın sevilen şarkıları

 

Prenses  Elena Şarkısı

Benim Sıram Şarkısı

Kız Kardeş Zamanı Şarkısı

BİRDE BUNLARA BAKIN.

Prenses Elena Şovları – Prenses Elena Disneyland

Prenses Elena Şovları Genç Prenses Elena büyülü krallığı Avalor’u kötü bir büyücüden kurtardıktan sonra taçlı …