Son Eklenenler

Petersburgda Konaklama Ve Petersburgda Otel

Petersburgda Konaklama

Avrupa ve Amerika ile yaşanan Kırım ve Ukrayna krizleri ve ambargolar dolayısı ile euro ve doların oldukça yükselmesinden dolayı Rusya Avrupa’da ki ülkelere nazaran oldukça ekonomik bir turizm merkezi haline geldi.Her ne kadar müze ve park fiyatları fahiş rakamlar olmasada Petersburg şehrinde hemen hemen bütün turistik aktiviteler ücretlidir. Maalesef  şehirde çoğu turistik park ve müze hala yerel turist ve yabancı turiste farklı ücretlendirme sistemi uygulamaktadır. (Bu yüzden eğer Rusçanız iyi veya fiziki görünüşüz Ruslara benziyor ise bir kaç yüz Ruble az ödeyerek turistik mekanlara girebilirsiniz)

Özellikle toplu taşıma veya taksi fiyatlarının Türkiye’ye göre çok daha cazip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat özellikle Euro ve Dolar karşısında Rublenin değer kaybetmesi  Avrupalı turistler için Petersburg’u çok ekonomik bir tercih haline getirmiş oldu .Bunun sonucunda da şehirde zaten az olan otellerin yetersiz kaldığını söylemek doğru olur. Arz ve talep dengesi gereğide otel fiyatları oldukça artmış durumda. Eğer ki bi tur üzerinden seyahatinizi planlıyorsanız. işte  yüzden Petersburg’a gelmeden   görünen en büyük gider olan Petersburda konaklama meselesinin çözümü en doğru başlangıç olacaktır.

( booking.com gibi sitelerden hotel fiyatlarına göz atmak ve mümkün olduğunca erken rezervasyon işlemini tamamlamak şiddetle tavsiyemizdir. )

Şimdilik  sizleri yönlendiriyoruz aşağıdaki sayfaya yönlendiriyoruz. Fakat en yakın zamanda bu sayfayı daha çok  geliştirerek sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.   http://www.telegraph.co.uk/travel/destinations/europe/russia/st-petersburg/hotels/ 

Petersburg’a gelmeden önce ihtiyacınız olan bilgilere aşağıdaki akordiyon menüyü kullanarak ulaşabilirsiniz.

RUSYA VİZESİ VE DİĞER DÖKÜMANLAR

PETERSBURG'DA İKLİM VE NE ZAMAN GELMELİ ?

RUSYA GÜMRÜK KURAlLARI VE FORMALİTELER

RUSYA'DA ALIŞVERİŞ VE PARA BOZDURMA

Petersburg Ana Sayfamıza geçmek için aşağıdaki linke basınız.

Sankt Peterburg Gezi Rehberi – St.Petersburg Gezi Rehberi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *