Son Eklenenler
PETERSBURG GECELERİNDEN BİR ENSTANTENE

Sankt Peterburg Gezi Rehberi – St.Petersburg Gezi Rehberi

                                     Sankt Peterburg  Gezi  Rehberi

Muazzam bir sanat, lüks bir mimari, olağanüstü bir tarih  ve zengin kültürel gelenekleri  ile Sankt Petersburg modern dünyanın ilham kaynaklarından sıradışı bir şehir . Çarlık Rusyasının kalbi Peterburg eski adı ile Leningrad unutulmaz bir seyahat deneyimi için gerekli bütün görsel sanatları içinde bulunduran dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Büyülü kış akşamları, dünyada her daim adından söz ettiren opera ve bale yapımları, gizemli  Beyaz Geceleri ile her zaman seyahat severlerin ilgisini çeken Petersburg Rusya’nın kültür başkenti  ünvanınıda elinde bulunduruyor. Dünya üzerinde en geniş toprak hacmine sahip Rusya’nın gözbebebeği şehri Sankt Peterburg’a yakından bakıp onu anlamak ve   kültür ve sanatı tarihle harmanlayıp seyahatinize anlam katmanız için Sankt Petersburg Gezi Rehberimizle yanınızda olmaya çalışacağız.

SİTEMİZ YAPIM AŞAMASINDADIR VE EN KISA ZAMANDA TÜM İÇERİKLE BİRLİKTE HUZURLARINIZDA OLMAYI ÜMİT ETMEKTEYİZ.

 

 

Sankt Petersburg Gezi Rehberi size Rusya`ya gelmeden önce ve geldikten gezinizin her noktasında yardım edecek şekilde tasarlanmıştır.  Fakat  Saraylar ve müzeler, geniş caddeler ve dolambaçlı kanalları ile Petersburg  çok kısa tarihine rağmen mimari ve sanatsal hazinelerle donatılmış bir şehir .Ve bu kadar derinlikli bir şehri elden geldiğince basit bir şekilde anlatabilmek için şu an üzerinde bulunduğunuz sayfa danışma görevi yapacak . Ve sizi aradığınız soruların cevapları ile buluşturacaktır.  Bu sebeple hemen hemen her sayfadan bu sayfaya linkler vererek danışma büromuza ulaşımı kolaylaştıracaz.

Petersburg’a gelmeden önce ihtiyacınız olan bilgilere aşağıdaki akordiyon menüyü kullanarak ulaşabilirsiniz.

RUSYA VİZESİ VE DİĞER DÖKÜMANLAR

PETERSBURG'DA İKLİM VE NE ZAMAN GELMELİ ?

RUSYA GÜMRÜK KURAlLARI VE FORMALİTELER

RUSYA'DA ALIŞVERİŞ VE PARA BOZDURMA

 

Hermitage, İshak Katedrali ve Mariinsky Tiyatrosu gibi dünyaca ünlü turistik yerlerin  yanı sıra Petersburg pekte fazla bilinmeyen ama Çarlık Rusyasının şaşaa,depdede ve müsrifliğini gözler önüne seren bir çok eserede ev sahipliği yapar. Rusya’nın kültür başkenti olarak kabul edilen  Sankt Petersburg benzersiz ve zengin atmosferi ile en yorgun ve isteksiz turistleri büyüleme potansiyeline sahiptir.  Uzun lafın kısası Petersburg gezilecek  yerlerle dolu bir şehir. Biz ziyaretçilerin ne kadar zamanı olduğunu bilemediğinizden Petersburg şehrinde görülmesi gereken yerleri bir sıralamaya tabii tuttuk.   Sankt Petersburg  da gezilecek yerler listemize bakarak tercih yapmanızı kolaylaştırmaya çalıştık.

Aşağıda gördüğünüz listeden  seçtiğiniz gezilecek yere tıklayarak hangi kriterlere göre değerlendirme yaptığımızı ve de seçtiğiniz gezilecek nokta ile ilgili  derinlemesine bilgi alabilirsiniz.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *