Anasayfa / KOLEKSİYONLUK MİNYATÜRLER / DİĞER MİNYATÜRLER / MİNYATÜR MÜZİK ENSTRÜMANLARI

MİNYATÜR MÜZİK ENSTRÜMANLARI

Minyatür eşyalar ilginizi çekiyor ise  dünyaca ünlü basım evipJr6HUyNFGo hachettenin koleksiyon dergilerinden biri olan minyatür  müzik enstrümanları koleksiyonuna  hayran olmamanız elde değil. Dünyanın yaygın ve nadir bulunan müzik enstrümananları aslına uygun bi şekilde küçültüp minyatür hale getirien yayın evi verdiği dergilerde  o sayının minyatür müzık enstrümanına dair geniş  bilgiler veriyor.Enstrümanlar yakından bakıldığında en ince ayrıntısına kadar herşeyin düşünülmüş olduğu fark ediliyor. Minyatür müzik enstrümanları sanki küçültülmemişte adeta bir cüceler dünyasından dünyamıza getirilmiş gibi duruyorlar. Herhalde gerçek enstrümanlardan tek farkı minyatür müzik enstrümanlarının ses çıkarmaması.

lMo5tmSIujkDergi minyatür müzik enstrümanlarının piyasaya sürülmesinde bir sınıflandırma gözetmemiş. Yani vurmalı , üflemeli gibi gitmiyor dergilerin sıralaması. İlk hafta klasik gitarla  başlayan serüven 5.-haftada saksafonla devam ediyor sonrasında ise bakmaya doyamayacağınız kemandan klarenete , piyanodan bas gitara bi2d-FBbbcV5Yr görsel şölen devam ediyor. Eğer ki benim gibi  pekte müzikle haşır neşir değilseniz , doğal olarak orkestranız genişledikçe ismini  bilmediğiniz bir çok enstrümanınız minyatür koleksiyonunuza katılıyor. Dergi toplamda 70 sayı yani 70 farklı minyatür müzik enstrümanı demek bu . Koleksiyon dünyada yerel enstrümanlarının bilinen bazı örneklerinide içeriyor. Türkçesini bilemediğim ve bulamadığım örnekler bu koleksiyona dahil edilmiş.  hFONVfXpRBU

 

Minyatür müzik enstrümanları kaliteli ve ince işçiliği başarılı bir prodüksüyon . Enstrümanların herbiri aslında minik bır sanat eseri . Ahşap ve metal kullanılarak üretilen enstrümanlar için  özel üretilmiş koleksiyon vitrini de ayrıca satılıyor. Uzun lafın kısası eğer ki minyatür (maket) ürünler ilginizi çekiyorsa ve birde müzık sever biriyseniz sevebileceğiniz bir ürün.

DW9t4eQajpE (1)

 

Maalesef koleksiyon dergicililiği Türkiye’de  yeterince gelişmediğinden ülkemizde bu üründen bulunmuyor. Fakat yinede koleksiyon severlerin sınır ve uzaklık tanımayan iradeleri  bu şık minyatür müzik enstrümanları elde edebilmeyi mümkün kılabilir diye düşünüyorum.Yada en iyisi biz en kısa zamanda hachette basım evinin bu dergiyi Türkiye’ye  sunmasını umut edelim. Yinede meraklılarını yormamak için bu koleksiyondan oluşan fotoların yer aldığı sizin için hazırlanmış bir video sunum biraz olsun koleksiyon severleri tatmin edecektir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Privacy Preference Center

Strictly Necessary

These cookies are essential for websites built on Wordpress to perform their basic functions. These include those required to allow registered users to authenticate and perform account related functions.

wordpress_test_cookie, wordpress_{hash}, wordpress_logged_in_{hash}, wp-settings-{user_id}, wp_sharing_{id}

Close your account?

Your account will be closed and all data will be permanently deleted and cannot be recovered. Are you sure?