Son Eklenenler

Koko Animasyon Filmi * Hangi Yaş İçin

Atalarımız dünyamıza geri döner . Aile ve dostlarını ziyaret ederler . Ama yaşıyan hiç kimse onların dünyasına gitmemiştir. Bugüne kadar. Bu fragmanla sözleri  herkese merhaba diyen Koko animasyon filmi ara tatilde sinemalarda olucak.

 

 

Disney Pixar dan Kayıp Balık Dory , Ters Yüz ve Oyuncak hikayesinin yapımcılarından bir başka Disney Karakteri . Koko filmin hikâyesinde yanlışlıkla ölüler ülkesine götürülen Miguel Rivera adlı 12 yaşındaki bir çocuk ele alınmaktadır ve burada ölü olarak bulunan ve müzisyen olan büyük-büyük babasının canlı olarak yaşadığı aileye geri dönmesi istenmektedir.

 

Moana ile Hawai kültürüne bizi götüren Disney bu sefer Meksika kültürünün içine salıcak çocukları. Nasıl olacak kestirmek zor ama ön bir bilgi olarak söylemek lazım ki bu Meksika’ya özgü ölüler günü festivalinin etrafında örgülenmiş bir animasyon izleyeceğimiz kesin.

Animasyon kalitesi noktasında Disney’i çok tartışmaya gerek yok .Dünya’nın çocuklara hitap eden en iyi prodüksüyonunlarını yapan disney bu sefer doğru karakter ve senaryo ile çok iyi iş çıkarmışa benziyor . Imdb sitesinedeki puanı 8.7 seviyesinde. Buda Koko’nun animasyon olarak bir rekora koşma potansiyelini gösteriyor.

 

Yalnız bir problemimiz var. Eğer çocuklarınızı bu animasyona götürmek isteyen anne veya babalardan biri iseniz maalesef yaş sınırlamasına dikkat etmeniz gerekecek. Coco için yaş sınırlaması 12 .  Yani Koko kaç yaş için diye bakan ebeveynleri çok memnun edemiyoruz maalesef. Beyaz perde sayfasında +3 olarak belirtilmiş zannımızca bi yanlışlık var. Küçük çocukları götürmenizi pek tavsiye etmiyoruz gözyaşları ile salonu terk etmeniz oldukça muhtemel.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *