Son Eklenenler

Hayattaki önceliğiniz nedir

Hayattaki önceliğiniz nedir .

 

Leyla adında bir kız Mehmet adında bir çocuğa aşık ve Küçük bir köyde yaşıyor . Birgün Mehmeti çok görmek ister ve ailesine onun yanına gitmek istediğini söyler. Fakat Mehmetin köyü ve Leylanın köyü arasında geniş bir nehir vardır. VE bu yüzden ailesi izin vermek istemez. Fakat Leyla ben gidice der ve nehrin kenarına gelir. Ordaki kayıkçıya durumu anlatır . Kayıkçı tamam ben karşıya seni geçireyim ama ücretini ödemen lazım der. Leyla ise cevaben benim bir şeyim yok der. Kayıkçı üstündeki elbiseleri çıkarıp bana verirsen yaparım der. Bunun üzerine Leyla tamam der ve karşı köye geçtiğinde çırılçıplaktır.

Karşıdaki köyde gider Mehmeti bulur . Mehmet bu ne hal der , hernekadar Leyla niye geldiğini anlatsada . Mehmet üzgünüm der yanlış yapmışsın der ve gider.  Leyla yardım aramaya başlar dolaşırken Ona platonik aşık olan Murata denk gelir . Murata durumu anlatır. Murat der ben sana yardım etmek isterim ama bir sen benim için gelmemişsin. İki sen der bu kadar özlemle Mehmet için gelmişsin. Geldiğin Mehmet yardım etmemiş . Üzgünüm der gider.

 

Artık hava kararmaya başlamıştır ve karşısına aksakallı bir dede çıkar Leylanın . Leyla yine yardım ister hikayesini anlatıp. Aksakallı dede biraz azarlar LEyla ya sen niye Annenin babanın sözünü dinlemidin der. İkincisi niye çıplak gelmişsin . Ardından bu saate kadar beklemişsin der. Sonuç olarak Leyla dede bana yardım edicekmisin der.  Dedede evet ama der seni bu halinle Ailenin yanına döndürüm der. Leyla kabul eder ve aksakallı dede omzuna dokunduğunda Leyla ailesinin yanına döner.

Şimdi bu hikayede size göre haklıdan haksıza sıralayın Leyla ,kayıkçı , Mehmet, Murat ve aksakallı dede.

Aşağıya bakmadan sıralayın

Hayattaki öncelik sıralamanız sizin sıralamanıza göre şunlara karşılık gelir.

Leyla :  Aşk

Kayıkçı: Para

Mehmet: Kıskançlık

Murat: Gurur

Aksakallı Dede: Mantık

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *