Ermitaj Genel Kurmay Binası – Ermitaj Saray Meydanı Yapıtları

Ermitaj Genelkurmay Binası

Yarım ay şeklinde tasarlanmış Ermitaj Genel Kurmay Binası  neo klasik bir eserdir. Ve  merkezindeki zafer arkıyla en çok tanınır. Aynı zamanda  Nevskiy caddesinden yürüyerek gelen ziyaretçilerin saray meydanına çıktığı ark olarakta bilinir. Petersburg’un ünlü mimarlarından biri olan Carlo Rossi tarafından tasarlanmış 1829 yılında bitirilmiştir.Bu bina ihtilale kadar çarlık  Rusyasının general ofisleri  ve dış işleri ve ekonomi bakanlarının ofislerine ev sahipliği yapmıştır. Şimdilerde ise impressionist ve post * impressionistlerin eserlerinin sergilendiği Ermitaj koleksiyonuna ev sahipliği yapmaktadır.

İmparatotorluk mimarisinin en  güzel örneklerinden biri olan Genel Kurmay Binası 600 metre boyunca uzanan cephesi ve 4 katlı ile saray meydanına bakar. Binanın doğu ve Batı kanatları…………….

 

Constructed between 1819 and 1829, the General Staff Building is recognised as one of the best examples of Empire-style architecture in Russia. The curving facade of the building stretches to almost 600 metres and stands four storeys high. The west and east wings are joined by a tripartite which is crowned with a sculpture of the Goddess of Glory in her Chariot of Victory. The sculpture by Stepan Pimenov and Vasily Demuth-Malinovsky is to commemorate the Russian victory over Napoleonic France in the Patriotic War of 1812. You can read more about the history of the building here.

 

İçeride size neler bekliyor.

  1. kat:
  2. kat: çarlara verilen büyüleyici hediyelerin sergilendiği koleksiyona ev sahipliği yapar. Aynı zamanda bir zamanlar bu binayı kullanan Rus İmparatorluğunun ekonomi bakanlığına ait tematik bir sergiyi burda görme imkanını da yakalayacaksınızdır.

Kat Üçüncü katta üç sergi bulunabilir vardır: Eagle Sign altında – İmparatorluğun Sanat, Fransızca ve Rusça dekoratif sanat ve yaş kostüm bir karşılaştırmasını sunar; 19. Yüzyıl Fransız ve Avrupa  Heykel ve resim sanatları ; ve 18. yüzyıl Rus Muhafızları Müzesi.. Ayrıca üçüncü katta bulunan, aynı zamanda Genelkurmay Binası bu kısmı bir yolcu olarak kullanılan Rus İmparatorluğu, Dışişleri Bakanlığı tarihini takip eden bir görüntüdür.

  1. Katta 3 ayrı sergi bulunmaktadır. İlki Kartal …. Altında İmparatorluk sanatı koleksiyonu: Fransız ve Rus dekorasyon sanatı ve dönemin kostümlerini sunar ve Yüzyıl Fransız ve Avrupa  Heykel ve resim sanatları  ve 18. yüzyıl Rus Muhafızları Müzesi 3.katta görülebilinir. Bu katta bir zamanlar bu binayı kullanmış olan Çarlık Rusya’sının dış işleri bakanlığına dair tematik bir sergiyide burda ziyaret edebilirsiniz.
  2. Genelkurmay Binasının dördüncü katı Empresyonist ve Post-empresyonist eserlerinin  koleksiyonundan ibarettir.
  3. Burda ki eserlerin büyük çoğunluğu 2. Dünya savaşı  sırasında ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Kızıl Ordu tarafından işgal edilen topraklardan ele geçirildi ve bu eserlerin Ermitaj’da bulunduğu resmi olarak 1995 yılında Kabul edildi.Kökeni tartışmalı olsa da bu koleksiyon  Ermitaj müzesinin en ilgi çeken koleksiyonlarından  Ve önceki dönemlerle ilgili eserler arasında en kaliteli ve az yıpranmış eserlerin sergilendiği söylenebilir.

Yer: 6/8, Dvortsovaya Ploshchad

Metro: Admiralteyskaya

Telefon: +7 (812) 333-2655

Çalışma saatleri: Günlük 10:30 dan 6 pm (Çarşamba ve Cuma günleri 9 pm). Pazartesi günleri kapalı.

Kabul: RUB 300 (veya ana müze kompleksi ile RUB 600 kombine bilet üzerinde).

Fotoğraf ve video: Sigara flaş fotoğrafçılık izin verilir. Video yok.

Erişilebilirlik: Erişimi.

 

Location:6/8, Dvortsovaya Ploshchad
Metro:Admiralteyskaya
Telephone:+7 (812) 333-2655
Opening hours:Daily from 10.30am to 6pm (to 9pm on Wednesdays and Fridays). Closed on Monday.
Admission:RUB 300 (or on the RUB 600 combined ticket with the main museum complex).
Photo and video:Non-flash still photography is permitted. No video.
Accessibility:Wheelchair accessible.

 

BİRDE BUNLARA BAKIN.

Kunstkamera Müzesi – KuntsKamara Müzesi

Kunstkamera müzesi kuzeyin başkenti St. Petersburg’un ve Rusya’nın en eski müzelerinden biridir. Petro’nun emri ile …